PayPal
- Дебетова електрона платіжна система
- Дозволяє клієнтам оплачувати рахунки та покупки, відправляти та приймати грошові перекази
- Працює більше ніж у 200 країнах і має більше 200 млн користувачів
- Дуже зручна у використанні
- Транзакції виконуються дуже швидко
- Високий рівень безпеки та захисту
- Обліковими записами PayPal часто зловживають шахраї
- Платіжна система ділиться даними з третіми особами
- Онлайн-продавці повинні платити податок PayPal на отримані перекази
Детальна інформація
Головне
- Тип EMIPayment Processing
- Адреса2211 North First Street San Jose, CA 95131 United States
- Сайтhttps://www.paypal.com/
- Рік1998
- Назва компаніїPayPal
- Головний офіс2211 North First Street San Jose, CA 95131 United States
- Тікет акційPYPL
Застосунки
- IOS App
- Android App
- MacOS
- Windows
- Linux
PayPal в Україні: детальний огляд електронної платіжної системи
PayPal – міжнародна платіжна система, за допомогою, якої можна здійснювати покупки в Інтернеті і розплачуватись за товари і послуги онлайн. Кожен може здійснювати платіжні операції через PayPal за допомогою банківських карт світових платіжних систем, таких як Vіsa та Mastercard. У цій статті ви дізнаєтесь про те,що таке PayPal, які послуги платіжна система надає користувачам на території України, а також як працює PayPal,як отримувати і виводити кошти за допомогою платіжної системи та багато іншого.
Що таке PayPal?
PayPal – це міжнародна платіжна система, яка дозволяє здійснювати платежі онлайн і взаємодіє з платіжними банківськими системами Vіsa, Mastercard, American Express Gold, а також з платіжнми системами Amex, JCB, Discover, Switch, Solo, GiroPay, EC. Сьогодні Pay Pal діє практично у всіх країнах світу, розрахунок здійснюється в 25 основних світових валютах. Платіжна система PayPal гарантує високий рівень надійності та захищеності, оскільки клієнт передає свої реквізити не маловідомому магазину, а всесвітньо відомій платіжній системі, яка встигла зарекомендувати себе як надійний медіатор між клієнтом та банківською системою.
PayPal забезпечує клієнтам додаткові гарантії. У разі, якщо куплений товар не доставлять, або якщо він не буде відповідати зазначеним на сайті характеристикам, є можливість звернутись в платіжну систему для повернення коштів. З покупця комісія при оплаті товарів або послуг не стягується. Комісія при отриманні коштів комісія стягується з продавця.
PayPal була започаткована з березня 2000 року і утвориласьвнаслідокзлиття двох компаній Confinity Inc. та X.com. Вже в квітні того ж року кількість проведених транзакцій перевищила 1 млн, причому переважно компанія обслуговувала аукціони. У 2002 році PayPal була викуплена компанією eBay і з тих пір діє як її дочірнє підприємство.
Головний офіс знаходиться в США. Компанія не є банком, але має ліцензію на фінансову діяльність в Америці.
Для українців платіжна система PayPal стала доступна у березні 2022 року. Платіжна система стала доступною в Україні через російське повномасштабне вторгнення з метою забезпечити своїм користувачам на території України грошові перекази з-за кордону, а також здійснювати пожертви на волонтерські фонди. Ви зможете дізнатись,як користуватись PayPal.
Переваги та недоліки
Серед основних переваг PayPal можна виділити наступні:
- Платіжна система дуже зручна у використанні. Щоб оплатити покупку в Інтернеті, вам потрібна лише адреса електронної пошти і пароль. Це дозволяє вам увійти в свій обліковий запис і підтвердити платіжні реквізити.
- Транзакції виконуються дуже швидко. Після того, як ви зробили платіж, PayPal відразу відразу інформує продавця і передає йому суму. Продавець може відразу відправити замовлення.
- Високий рівень безпеки та захисту. PayPal не передає отримувачу ніяких даних про банківський рахунок та кредитні картки. Продавець не потребує цих даних, тому що оплата теж з`явиться в його обліковому записі PayPal, і звідти її можна вже переказати на банківський рахунок.
- Платіжну систему PayPal також можна використовувати для відправки коштів друзям, родичам та кому-небудь ще. Все, що для цього потрібно, — це адреса електронної пошти отримувача. Він також має бути зареєстрований в платіжній системі, щоб бути спроможним отримати від вас платіж.
- PayPal пропонує захист покупця у якості функції безпеки. Якщо ви не отримаєте замовлений продукт, або він прийшов пошкодженим, ви можете вирішити проблему напряму з продавцем. Для цього вам треба просто ввімкнути функцію захистку покупця. PayPal перевірить всі умови покупки, і у разі якщо вашу претензії відповідають дійсності. Ви зможете повернути свої кошти.
- Якщо ви відправляєте замовлений товар назад і повинні оплатити ці витрати, PayPal вам компенсує ці витрати. Кожен користувач платіжною системою може зробити 12 повернень на рік, для цього вам потрібно лише активувати цю послугу у вашому обліковому записі.
Серед основних недоліків платіжної системи PayPal можна виділити наступні:
- Обліковими записами PayPal часто зловживають шахраї. За допомогою несправжніх електронних листів клієнта PayPal можуть направити на шахрайські сайти, на яких їм пропонується розкрити свої особисті дані і ввести пароль PayPal.
- Платіжна система ділиться даними з третіми особами. Це потрібно для обробки транзакцій та дотримання правил інших сервісів. Є вірогідність, що ваші дані будуть відправлені іншим компаніям для перевірки кредитоздатності, вирішення спорів та для маркетингових цілей.
- Онлайн-продавці повинні платити податок PayPal на отримані перекази. Якщо вони відмовляються це робити, то при платежах і переказах у валюті PayPal стягне з вас комісію 4 відсотка зверху оптового обмінного курсі.
Реєстрація акаунта в PayPal
Тепер доступнареєстрація в PayPal в Україні.Кожен користувач може відкрити особистий аккаунт. Особистийрахунок PayPalпідходить користувачам, які отримують незначні або поодинокі платежі і витрачає ці кошти на особисті потреби, а другий тип аккаунта підходить тим, хто веде зареєстровану діяльність.
Якщо ви хочете відкрити особистий рахунок в Україні, вам необхідно виконати наступні кроки:
- На офіційному сайті платіжної системи вам необхідно обрати опцію «Відкрити рахунок».
- Після цього вам необхідно обрати тип рахунку, який ви хочете відкрити.
- У формі, яка з`явиться на вашому екрані, потрібно вказати всю необхідну інформацію, а саме: інформацію про ваше громадянство, адресу проживання, індекс, дату народження, а також номер телефону. Окрім цього, користувачам пропонується ознайомитись з Угодою з користувачем, Заявою про конфіденційність та підтвердити факт досягнення повноліття.
4. Після цього PayPal вас привітає з успішним відкриттям рахунку, але після цього ви маєте зробити ще кілька кроків. Платіжна система пропонує спробувати доступні можливості. Ви можете обрати або зробити переказ, або сплатити за покупку в онлайн-магзині. Незалежно від того, що ви оберете, PayPal відкриє форму для того, щоб прив`язати банківську карту. В цій формі ви маєте вказати свої персональні дані, а саме: номер картки, строк дії та CVV.
Після того, як ви виконаєте всі ці кроки, у розділі «Огляд» відкриється Особистий кабінет. У кабінеті користувач повинен підтвердити номер телефону, свою поштову адресу і прикріпити ще одну карту. З цього моменту клієнт може користуватись функціями, які платіжна система пропонує в Україні.
Можливості PayPal в Україні
PayPal дозволяє швидко та максимально зручно переказувати кошти, отримувати плату за виконані послуги, виводити гроші з різних платформ, розраховуватись за товари в онлайн-магазинах. У багатьох країнах платіжна система також дає можливість поповнювати рахунок та знімати гроші з балансу.
Для українців PayPal відкриває багато можливостей:
- моментально переказувати кошти P2P (з картки відправника на картку, номер телефону або email отримувача — Mind);
- отримувати перекази з-за кордону та виводити кошти через банківську картку;
- виводити кошти на картки Visa та Mastercard;
- здійснюватиоплату товарів та послугчерез PayPalв інтернет-крамницях;
- отримувати кошти за свої послуги або товари з-за кордону;
- отримати переказ через PayPal в Україніна волонтерські цілі.
Користувачі можуть переказувати, отримувати або робити покупки в 25 валютах. Але треба зважати на те, що гривня не належить до цього переліку. Коли ви виводите електронну валюту на картку, ваші кошти автоматично конвертуються в національну валюту за актуальним курсом.
В Україні відсутня законодавча база, яка б регулювала перекази та використання цифрових коштів. Хоча для українців PayPal став доступним, користуватись всіма послугами українці поки що не можуть. Але сервіс є дійсно корисним у проведені вищезазначених операцій, а тому знецінювати його ефективність не варто.
Які валюти доступні українцям?
PayPal приймає євро, долари США, канадський та австралійський долар, валюти Латинської Америки, а також більшість валют європейських країн, наприклад, чеську крону, угорський форінт, польський злотий.
Платіжна система поки що не приймає гривню, але дозволяє користувачеві вивести кошти на українську карту, які автоматично конвертуються в гривню. Окрім того, користувач може поповнити рахунок PayPal з гривневої картки, а платіжна система автоматично конвертує гривню у обрану валюту.
Тарифи та комісії PayPal
У цьому блоці ви дізнаєтесь про тарифи та комісії PayPal для корпоративного та особистого аккаунтів. Ви можете донатити, оплачувати покупки або опрацьовувати інші бізнес-транзакції з PayPal безкоштовно. Платіжна система знімає комісію лише за конвертацію валюти. Якщо ви розраховуєтесь за будь-який товар онлайн або в магазині без конвертації валюти, PayPal не стягує жодної комісії.
Комісії для особистого акаунта
Розмірстандартної комісії PayPal залежить від країни та типу транзакції. Так, у разі міждержавних переказів коштів комісія PayPal залежить від країни і коливається від 0,4 % до 1,5 %. Плата за особистий переказ коштів всередині платіжної системи може варіюватись від 0 % до 2,9 %, до чого додається також фіксована комісія, яка залежить від валюти, в якій здійснюється транзакція.
Якщо ви купуєте або продаєте товари або послуги, або залучені у будь-який інший тип бізнес-транзакції, або отримуєте платіж, коли ви робите «Запит коштів», PayPal ідентифікує цю транзакцію як «бізнес-транзакцію».
Стандартна комісія при отриманні внутрішньої транзакції
Тип транзакції | Комісія |
Альтернативний платіжний метод | 2.49% + фіксована комісія |
Платіж, здійснений користувачем без PayPal аккаунта | 2.49% + фіксована комісія |
QR-код транзакції, починаючи з 10.01 євро | 0.5% + фіксована комісія |
QR-код транзакції до 10 євро | 1% + фіксована комісія |
Купівля на аккаунт з Ratepay | 2.49% + фіксована комісія |
Всі інші бізнес-транзакції | 2.49% + фіксована комісія |
Отримання міжнародних транзакцій
Якщо ви отримуєте міжнародну транзакцію, то комісія транзакції дорівнює сумі комісії за отримання внутрішньої бізнес-транзакції і QR-код тразакцій та додаткової комісії за міжнародні бізнес-транзакції.
Додаткова комісія для міжнародних бізнес-транзакцій
Країна/ринок відправника | Комісія |
Європейська економічна зона | +0% |
Велика Британія | +1.29% |
США і Канада | +1.99% |
Інші ринки | +2.99% |
Отримання та відправлення пожертв
Коли користувач приймає Угоду користувача або
Правила та умови PayPal фаундрайзінгу, використовуючи один із способів нижче, PayPal це називає «пожертвою». Гроші, відправлені або отримані через інші продукти або сервіси не є «пожертвами».
Стандартна ставка для отримання внутрішніх пожертв
Тип платежу | Ставка |
Кнопка «Пожертвувати» | 2,89% + фіксована ставка |
PayPal фаундрайзінг (ті, що входять до списку фаундрайзерів) | 2,99% |
PayPal фаундрайзінг (ті, що не входять до списку) | Без комісії |
Перевірка PayPal на пожертви | 2,89% + фіксована ставка |
Комісії для корпоративного акаунта
Стандартні комісії для внутрішніх транзакцій
Тип транзакції | Комісія |
Платежі кредитними та дебетовими картками з розширеними функціями | Стягується комісія за транзакції послуг Pay Pal для онлайн-платежів карткою |
Альтернативний платіжний метод | Стягується комісія за транзакції альтернативним платіжним методом |
Платіж, здійснений користувачем без PayPal аккаунта | +2.99% + фіксована комісія |
QR-код транзакції | 0.90% |
Покупка за допомогою Ratepay | +2.99% + фіксована комісія |
Відправити/ отримати гроші за товари та сервіси | +2.94% + фіксована комісія |
Всі інші бізнес-транзакції | +2.99% + фіксована комісія |
Додаткова комісія у процентах за міжнародні бізнес-транзакції
Де знаходиться ринок відправника | Комісія |
Європейська економічна зона | +0% |
Велика Британія | +1.29% |
Всі інші ринки | +1.99% |
Додаткова плата за обслуговування для отримувачів міжнародних бізнес-транзакцій, які є резидентами Великобританії
Ця комісія стягується лише з продавців, які мають окремі угоди з PayPal. Відповідно до змін у чинному законодавстві, нормативних актів або правил відносно відправлення або отримання бізнес транзакцій.Додаткова комісія за обслуговування може стягуватись з суми бізнес-транзакції, отриманої від відправника продавцеві заккаунтом PayPal, який зареєстрований або ідентифікований PayPal на ринку/території Великої Британії.
Платіжний метод | Комісія |
Комерційні транзакції, де ринок/ місцерозташування отримувача зареєстроване в Європейській економічній зоні PayPal | 1.29% |
Переказ та отримання коштів через PayPal
Багато хто цікавиться,як отримати гроші на PayPal.Щоб отримати гроші в Україні за допомогою платіжної системи PayPal, вам необхідно прив`язати до вашого аккаунту картку і зняти гроші з неї. Можливо, вам потрібно буде підтвердити те, що ви дозволяєте онлайн-платежі, або збільшити ліміт для платежів в Інтернеті.
Якщо ви є користувачем ПриватБанку, для того, щоб прив’язати ваш PayPal аккаунт до банківської картки, вам необхідно зробити наступні кроки:
1. Зайти в Приват24;
2. Обрати картку у розділі «Мої рахунки»;
3. Зайти в меню «Керування карткою» та обрати пункт «Можливість оплати в Інтернеті»;
4. Потім вам необхідно зазначити ліміт. Для цього необхідно зайти у розділ «Новий ліміт» і зазначити ліміт у валюті вашої картки;
5. Зазначити період дії Інтернет-ліміту у розділі «Період дії»
Коли ви виконаєте всі вищезазначені дії, вам необхідно здійснитивхід в PayPal, а потім пройти наступні кроки:
1. Зайти у свій профіль і натиснути кнопку «Додати/змінити картку»;
2. Обрати тип картки: Visa або Mastercard;
3. Увести номер картки, строк дії та код CVV;
4. Після цих кроків система стягне з вас невеличку суму для того, щоб перевірити, чи працює картка. Потім платіжна система вам поверне цю суму.
5. Після цього вам потрібно ввести код PayPal, який підтверджує, що це ваша картка, – ви можете дізнатись цей код у служби підтримки ПриватБанку або у виписці транзакцій.
6. Після введення коду користувач може купувати товари та послуги онлайн через PayPal за допомогою картки ПриватБанку, а також отримувати перекази через PayPal на свою банківську картку і знімати їх при необхідності.PayPalпропонує своїм користувачамакціїта онлайн-знижки. Ви зможете купувати товари від улюблених брендів і економити, використовуючи купони, ваучери та промокоди.
На випадок, якщо читати немає часу, то вашій увазі відео інструкція, як прив’язати картку українського банку, як вивести кошти з PayPal на картку українського банку і багато іншого корисного:
Як поповнити Paypal в Україні?
Для того, щоб поповнити рахунок PayPal, ви можете скористатись або сервісом PayPal Cash, або банківською карткою, яка прив`язана до облікового запису. Є можливість підключити кілька карток одночасно. Для того, щоб прив`язати картку, вам необхідно вказати її номер, термін дії, вашу адресу та CVV. Після прикріплення картки до вашого аккаунту, сервіс може стягнути певну суму з вашої картки — близько 1-2 доларів для того, щоб перевірити, як працює ця картка. Потім сума буде повернена на вашу картку.
Якщо ви зареєстрували PayPal в іншій країні, у вас є можливість виставляти рахунки. Для цього вам необхідно зайти в розділ «Сервіси», після цього обрати опцію «Запросити кошти» або «Виставити рахунок». Там необхідно ввести дані іншого користувача або ваші особисті дані. Після цього вам можуть поповнити рахунок PayPal. Або вам можуть оплатити послугу на ваш рахунок PayPal.
Як виводити гроші з аккаунту Paypal?
Для того, щоб вивести гроші, вам необхідно спочатку переказативаші кошти на одну з ваших карток, яку ви прив`язали до аккаунта PayPal, а саме: Visa або Mastercard. Платіжна система не підтримує гривню, тому ваші кошти в іншій валюті будуть конвертовані у гривню під час перерахунку на картку. Під час цієї послуги платіжна система стягує з користувача 3 % комісії. Щоб уникнути подвійної конвертації, вам потрібно прив`язати до електронного гаманця лише гривневі картки, отримані в українському банку.
Для того, що вивести гроші в Україні, користувачеві необхідно зробити наступні кроки:
- Вам необхідно зайти у свій особистий кабінет і обрати розділ «Рахунок»;
- Натиснути кнопку «Переказати кошти»;
- Обрати картку, на яку ви хочете здійснити переказ;
- Вкажіть суму переказу;
- Натисніть кнопку «Продовжити»;
- Насамкінець перевірте, чи ви правильно ввели дані;
- Натисніть кнопку «Переказати».
Отже, кошти ви можете вивести на прив`язані картки Visa або Mastercard, але з PayPal не можливо вивести кошти на картку Mastercard від Альфа-банку, контрольованого Укргазбанком, а також на карту Univesal Bank, в тому числі monomank. Користувачі можуть здійснюватиР2Р-перекази між фізичними особами у канадських доларах, британських фунтах, доларах США), а також виводити кошти на картки Visa або Mastercard, емітовані українськими банками.
Як вивести кошти з Paypal на Monobank?
Для того, щоб вивести кошти з PayPal, потрібно використовувати картку Visa від Універсал Банку (включно monobank), Альфа-Банка та Укргазбанку. На картку MasterCard від цих банків вам не вдасться вивести кошти.
Ви можете вивести валюту зPayPalна карткуMonobank. Для цього вам потрібно зайти в особистий кабінет PayPal, обрати опцію “Переказати”, потім обрати зі списку прив`язаних карток картку monobank, на яку ви хочете вивести кошти. Після цього вам потрібно ввести суму, яку ви хочете вивести. Перед відправкою ви можете ще раз перевірити суму та реквізити картки, на яку ви виводите кошти. Після обробки транзакції, у monobank вам прийде сповіщення про те, що надійшла певна сума коштів.
Як вивести кошти з Paypal на ПриватБанк?
Для того, щоб вивести кошти з PayPal на Приват картку, вам спочатку необхідно її прив`язати до вашого аккаунта PayPal. Картки Visa та Mastercard від Приват банку можна прив`язати до вашого аккаунта PayPal без особливих складнощів.
Після цього вам потрібно зайти в особистий кабінет PayPal, обрати опцію «Вивести кошти», а потім вказати суму, яку ви хочете вивести на картку Приват. Отримати і відправити кошти українські користувачі можуть в доларах США (UAD), канадських доларах (CAD), фунтах стерлінгів (GBP) та євро (EUR). При виведенні кошти автоматично конвертуються в ту валюту, у якій відкритий рахунок. Наприклад, користувач зможе отримати переказ в гривні, якщо виведе кошти з PayPal на гривневу картку.
Як вивести кошти з Paypal без комісії?
Комісії PayPal можуть змінюватись в залежності від країни та типу транзакції. Якщо здійснюється міждержавний переказ, комісія може коливатися від 0,4 % до 1,5 %. В США комісія за особистий переказ всередині системи може варіюватись від 0% до 2,9%. До цієї суми ще додається фіксована комісія, що залежить від валюти транзакції.
На період війни платіжна система не стягує кошти з українців за переказ. Але банки-емітенти можуть стягувати комісію за переказ та конвертацію валют за власними правилами.
Як ФОП може користуватись PayPal?
В Україні PayPal доступний поки що лише для приватних осіб. Спеціальних аккаунтів для українського бізнесу на сьогодні не передбачено, але тут є нюанси, на які потрібно звернути увагу.
Платіжна система доступна в Україні з 17 березня 2022 року. PayPal листом від 17 березня на ім`я Міністра цифрової трансформації повідомив, що в Україні починає працювати платіжна система. У листі було сказано, що українці можуть робити p2p платежі, а також перекази коштів зі свого гаманця на будь-які кредитні або дебетові карти. Проте, про бізнес жодної згадки у листі не було.
Фактично PayPal не обслуговує ФОП в Україні, але на практиці ФОП можна приєднати до PayPal. Ви можете приєднати будь-яку картку українського банку до PayPal, в тому числі ключ-картку Приватбанку.
Щоб приєднати картку, потрібно натиснути на головній сторінці “Link a card”, або в меню обрати “Wallet” і там теж обрати “Link a card”.
На картку прийде тестовий платіж із призначенням платежу, в якому буде код — цей код треба буде ввести в PayPal для того, щоб підтвердити те, що ви є власником цієї картки. Після цього будь-які платежі, які ви отримуєте на PayPal можна виводити за допомогою ключ-картки.
Самостійно поповнювати рахунок PayPal і зберігати там гроші ви не можете. Але це можливо, якщо вам хтось зробив переказ на ваш рахунок PayPal. Ці кошти будуть висіти на балансі доти, доки ви натиснете кнопку «Withdraft» на обрану картку.
У випадку переказів коштів з картки на картку оподаткування стандартне, а саме — 18% ПДФО та 1,5% ВЗ. Можна оподатковувати кошти шляхом виведення на ключ-картку ФОПз групи та платити 2 %, поки діє військова реформа, та 5 % у майбутньому.
Станом на зараз точно відомо, що працює Приватбанк. Також відомо, що понад 1000 карток підключено та отримають виплати через PayPal.
Підсумки
Запуск PayPal в Україні є важливим кроком до інтеграції України в світовий фінансовий простір. Платіжна система виступає в ролі посередника між продавцем та покупцем і забезпечує високий рівень надійності та захищеності платежів на картки Visa, Mastercard та American Express. Якщо ви є власником банківської картки, або маєте відповідний додаток у смартфоні, ви можете користуватись послугами PayPal з будь-якого куточку світу.
На практиці це означає, що ви можете отримати переказ з-за кордону від родичів або зібрати кошти на волонтерські потреби в кілька кліків без банківських рахунків та формальностей. Українці можуть переказати ці кошти у кілька кліків на свою банківську картку. Окрім того, поки триває війна в Україні, українці можуть виводити кошти з PayPal без комісії.
Однією із найважливіших переваг PayPal є високий рівень надійності та захищеності при купівлі товарів та послуг в інтернет-магазинах, оскільки клієнт передає свої реквізити не маловідомому магазину, а платіжній системі, яка встигла зарекомендувати себе у всьому світі як надійний медіатор між клієнтом та банківською системою.